Atlas Koleji

 

 

Akademik Çalışmalarımız

2015 yılı itibariyle okulumuz K12NET bilişim sistemlerini kullanmaktadır. K12NET eğitim sistemi içerisinde yer alan tüm yönetici, çalışan, öğretmen, öğrenci ve velilerin dahil olduğu tüm paydaşları tek bir çatı altında birleştiren kurumsal bir Öğrenci Bilgi Sistemidir. Gerçek zamanlı bir sistem olan K12NET sayesinde bir yandan eğitim kurumlarının yönetimsel ihtiyaçları karşılanırken diğer yandan paydaşlar arasında etkileşim sağlanır. Sistemin güçlü raporlama araçları sayesinde yöneticilere karar destek mekanizmaları sunmaktadır. Velilere ve öğrencilere verilen kullanıcı adı ve şifreyle, öğrencilerimizin akademik gelişmelerini online olarak takip edebileceklerdir.

İlkokul ve anasınıfı kademelerinde öğrencilerimizin akademik gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla Morpa Kampüs kullanılmaktadır. Morpa, FATİH Projesi’nin içerik üreticisi olan firmalardan biridir. Proje kapsamında tabletlerde kullanılmak üzere Z-kitaplar, eğitim uygulamaları ve yazılımlar hazırlamıştır. 

Yabancı Dil Eğitimimiz

İngilizce eğitiminin herkes için bir gereksinim olduğu çağımızda Atlas Koleji alanında uzman kadrosuyla yabancı dil alanında öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflemektedir. Günümüzde ekonomik ve teknolojik gelişmeler sonucunda , İngilizce neredeyse tüm ülkelerde kullanılan ‘dünya dili’ haline gelmiştir.Bu nedenle ülkemizde de yabancı dil öğretimi daha çok İngilizce üzerine yoğunlaşmıştır. Bir dili bilmek yalnızca o dil hakkında dil bilgisi kurallarını bilmek değil, aynı zamanda hangi ortamlarda hangi sözcük ve yapıların kullanılacağını bilmek yani iletişim kurmak demektir.

Bilindiği üzere dil öğrenme erken yaşlarda başlamalıdır ve her yaşta kullanılacak yöntem ve tekniklerimiz farklılık göstermektedir. Okul öncesi dönemde yabancı dil eğitiminde ilk amacımız çocuklarda kulak dolgunluğu oluşturup, kelime dağarcıklarını geliştirmektir. Bunu yaparken de flashcardlardan, oyunlardan, hikayelerden ve şarkılardan yararlanmaktayız. 3-6 yas döneminde öğrenilen yabancı dil hem daha kalıcı olmakta, hem de daha kolay öğrenilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde yaparak yaşayarak, farkına varmadan öğrenme gerçekleştiği zaman öğrenmelerimiz hem daha kalıcı, hem de öğrencilerimiz aldıkları eğitimden keyif alıyorlar. Özellikle küçük yaş öğrencilerimiz için yabancı dili sevmelerini , ilgi duymalarını sağlamak bizler için çok önemlidir. Çünkü başarı ancak ilgi duyulduğu zaman ve keyif alındığı zaman gelmektedir. Peki bizler bunu gerçekleştirmek için neler yapmaktayız? Bunun için derslerimizde özellikle drama etkinliklerine, şarkılara , kartlarla kelime öğrenimine ve hikayeler için düzenlenmiş ‘Storytelling’ odamızda yaptığımız hikaye etkinliklerimize yer vermekteyiz.

Sınıflarımızda işlenilen konularımız iki haftada bir olmak üzere siz değerli velilerimize Veli Bilgilendirme Mektuplarımız sayesinde bildirilmekte olup, okulda öğretilen konuların evde de tekrar edilerek kalıcı öğrenmenin sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca yabancı dil eğitimimizde ‘Tam Öğrenme Modeli’ uygulamalarımızla birlikte yapılan ölçme değerlendirme çalışmaları sonucunda her öğrencimizin eksiklerini belirleyip destek eğitim etüd programları hazırlamaktayız. Ayrıca okulumuzda uygulanan ‘Calibris Accreditation’ programı kapsamında 5 hafta süreliğine okulumuza stajyer yabancı dil öğretmenlerimiz eşlik ederek ,dil öğrenmenin önemini onlarla iletişime geçerek vurgulamaktadırlar. Öğrencilerimiz öğrendikleri dili aktif olarak günlük hayatta kullanma fırsatı yakalamakla birlikte , yaptıkları etkinlikler sayesinde yaparak -yaşayarak öğrenmenin yanı sıra yabancı öğretmenlerimizle keyifli vakit geçirme imkanını bulmaktadırlar.

Karakter ve Değerler Eğitimi

Kurumumuzda anasınıfından başlamak üzere yavrularımızın  tüm gelişim özelliklerini destekleyecek, bireysel farklılıklarını ortaya koyacak, inanarak ve yaşayarak  öğrenmeyi temin edecek ve en önemlisi topluma inançlı ve erdemli bireyler kazandıracak bir değerler eğitimi metodu uygulanmaktadır.Bu bağlamda ;anasınıfından başlayarak tüm kademelerimizde milli ve manevi değerlerimiz kaliteli bir eğitim çervesinde tedrici metoda uygun bir şekilde öğretilmektedir.Ayrıca bu eğitim, seviyelerine uygun görsel ve işitsel materyallerle de desteklenmektedir.

Yine anasınıflarımızda özellikle tüm yıl birer ay üzerinde duracağımız 10  değerimiz, ağırlıklı olarak işlenmek üzere ,Yüce Dinimiz İslamın öğretileri, esas ve kaideleri, Peygamber Zişan ‘ın nurlu sünnetleriyle de beslenerek yavrularımıza inanarak ve yaşayarak öğrenme metodu içerisinde, yaşlarına uygun drama, kukla show  ,hikaye , ilahi ve çalışma yapraklarıyla desteklenerek  verilmektedir.

İlkokul kadememizde de bu minval üzere  derslerimiz yine ayın değerine öncelik verilmekle beraber yavrularımızın  sınıf seviyeleri de gözetilerek ve görsel işitsel materyeller eşliğinde huzurlu bir ortamda işlenmektedir.

Ortaokulumuzda;öğrencilerimizin seçeceği Seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerimizde çift öğretmen sistemi seçeneğimizle  öğrencilerimiz kız-erkek ayrı ayrı olarak farklı sınıflarda ders görürken huzurlu ve rahat bir ortamda Yüce Kitabımızı okuma ve öğrenmeleri hedeflenmiş olup; yine seçmeli ders olarak tercih ettikleri takdirde sarmal metodla tecvid ve ezber sistemi de devam ettirilmektedir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derslerimizde ise 4.sınıfdan itibaren Milli Eğitim Kitabımıza bağlı kalmak üzere ayın değerine ağırlık verilmekte ,Akaid ve Sünnet  ışığında Seçmeli Siyer-i Nebi dersleri ile de  marifetullah ve muhabettullah eksenli tahkiki bir iman kazandırma amaçlanmaktadır.Ayrıca Kurumumuzda anasınıfından başlatılmak üzere tüm okulumuzun(personel-öğrenci- öğretmen-idareci) katılımının sağlandığı her ay bir gün okulumuzun bitişiğindeki  Çorakçıoğlu Camisinde  öğlen namazı etkinliği ; ve velilerimizi de davet ettiğimiz, her seferinde farklı bir cami-i şerifde olmak üzere, her ay bir gün  sabah namazı etkinliğimizle, kulluk borcumuz olan namazımızı, yeniden dirilişe vesile olması niyetiyle hayatımızın bir parçası haline getirmek amaçlanmaktadır.Ayrıca namaz alışkanlığına destek olmak üzere afiş ve pano çalışmaları ,bilgi yarışmaları veli-öğrenci seminerleri düzenlenmektedir.

“Kantincisiz Kantin “etkinliğimizle  yavrularımızın yüreklerine bir vicdan polisi yerleştirerek ; iman ve İslamiyetlerini güçlendirmek aynı zamanda sadaka  verme ve yardımlaşma bilincini geliştirmek amaçlanmaktadır.Bundan başka  kız erkek öğrencilerimiz için ayrı ayrı olmak üzere aylık yatılı faaliyetlerimiz düzenlenmiş olup  yavrularımız birkaç gün misafir edilerek; onlara çeşitli sosyal aktiviteler eşliğinde milli ve manevi değerlerimizin verilmesi hedeflenmektedir.

Sözü edilen 10 kıymetli değerimiz, okulumuzun tüm birimlerince sahiplenilerek  branş ve sınıf öğretmenlerimizin de katkılarıyla  biçimlendirilmek suretiyle değerler eğitimi metadolijisine uygun bir şekilde Karakter Eğitimi öğretmenlerimizin görsel ve işitsel sunumlarıyla coşku ve heyecanla işlenmektedir.

Sonuç olarak ; bizler; ATLAS AİLESİ olarak, kıymetli yavrularımıza vermek ve kazandırmak istediğimiz tüm değerlerimizi sevme- örnek alma ve uygulama  prensibi dahilinde; en önemlisi    yüreklerimizi de hediye ederek içselleştirmeyi amaçlamakta ve bu hususda ihlas ve samimiyeti Yüce Rabbimizden niyaz etmekteyiz.

Sportif Çalışmalarımız

İyi bir akademik eğitim ve karakter eğitimin yanı sıra, kendine güvenen ve kendini ifade etme becerisine sahip bireyler yetiştirmek içim, sosyal-sportif etkinlikler en önemli faktörlerdendir. Bugüne kadar Basketbol'a yaptığımız ciddi yatırımlar neticesinde Kayseri Şampiyonluğu ve ikincilikleri, bölge elemelerinde dereceler kazanmış bir okul olarak Galatasaray, Anadolu Efes gibi ülkemizin önce gelen basketbol kulüplerine oyuncu transfer etmiş milli takım seçmelerine, oyuncu göndermiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Güreş alanında onlarca birincilik, masa tenisi, yüzme kayak alanında öğrencilerimizin birçok dereceleri mevcuttur.

Duyurular / Haberler

Etkinlikler

Tanıtım Filmi

Sabah Namazı Buluşmaları - 15
Sabah Namazı Buluşmaları - 14
Atlas Koleji Ailesi Doğa Yürüyüşü ve Kahvaltıda Buluştu
ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZ HAYVANAT BAHÇESİNDE 2
Cıvıl Cıvıl Yatsı Namazı - 3
Atlas Gül Günü Etkinlikleri
Cıvıl Cıvıl Yatsı Namazı 2
Mart Ayı Değerimiz Şehitlik ve Gazilik
Okul Öncesi Birimleri Forum Kayseri Sergimiz Sona Erdi
Ulusal Maker Faire
Cıvıl Cıvıl Yatsı Namazı
Şubat Ayı Değerimiz - Doğruluk ve Güvenilir Olmak
Atlas Koleji Erciyes Gezisi
Ara Tatil Kamp Programımız
Ocak Ayı Değerimiz : "KUL HAKKI"
Sabah Namazı Buluşmaları - 11
Aralık ayı değeri : \'Önce Namaz\'
Kahramanlar can verir Yurdu yaşatmak için
Aralık Ayı Toplu Namaz Etkinliği
Atlas Koleji Veli ve Öğrencileri Sabah Namazında Buluştu 2
ATLAS EĞİTİM KURUMLARININ İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞEN MEVLANA AŞIĞI YAMANDEDE TALAS\'TA ANILDI
Atlas Koleji Doğa Yürüyüşünde
4.Sınıf Öğrencilerimiz Müze Ziyaretinde
Piyade Uzm. Çvş. Selim Şener’i Şehadete Uğurladık
Bestami Yazgan ve Yusuf Dursun Okulumuzda
7.Sınıf Öğrencilerimiz Çam Dikme Etkinliğinde
Okulumuz Öğrencileri Kitap Fuarında
Atlas Koleji Veli ve Öğrencileri Sabah Namazında Buluştu
OKULUMUZUN HOBİ KULÜPLERİNDEN İYİLİK TİMLERİ, AŞURE DAĞITTI.
Okul Öncesi Öğrencilerimiz Sinema Etkinliğinde
ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZ HAYVANAT BAHÇESİNDE
1.SINIFLAR HAYVANAT BAHÇESİNDE
Hobi Kulüpleri Tanıtıldı
Ortaokul öğrencilerimiz Genç Kaymek\'de
Okulumuz Öğrencilerine Kavuştu
Uyum Programı Düzenlenen Piknikle Son Buldu
Uyum Haftası Başladı
Okula Uyum Semineri Düzenlendi
Okulumuz Piknikte
Atlas Ailesi Kahvaltı Programında Buluştu
Atlas ile Okul Öncesi Eğitimde Başarının 13 Sırrını Açıklıyoruz!
Atlas ile İlkokul Eğitiminde Başarının 16 Sırrını Açıklıyoruz!
6-7 Ve 8. SINIFLAR TARİHE DOKUN GEZİSİ
Afrikalı Öğrencilere Yardım
8. Sınıflar Mezuniyet Programı
İlkokul Kademesi Yıl Sonu Gösterileri
Street Projesi
Kapadokya Gezisi
Bilim ve Sanat Şenliği
Gevher Nesibe Müzesi Gezisi
Harun Kırkıl Yahya Furkan Konyalı İmza ve Söyleşi Etkinliği
Atlas Koleji Kantincisiz Kantin
Atlas Koleji Kermes Etkinliği
Ödül Töreni
Trafik Parkuru
Mahalle Muhtarı Daveti
Kayseri Mahallesine Gezi
Miraç Kandili
Melikgazi Belediyesine Ziyaret
Gül Gecesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi Ziyareti
Siyer-i Nebi Yarışması
Bestami Yazgan İmza Günü ve  Söyleşisi
Regaip Kandili
İyilik Timleri Taziye Ziyareti
Anasınıfı Kütüphane Gezisi
Uzdent Ağız ve Diş Sağlığı Muayenesi
İlkokul Fen Bilimleri dersi
Kaymek Çanakkale Çadırı Gezisi
Çömlek Sanatı Etkinliği
Uluslararası Erken Çocukluk Kongresi
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma
Spelling Bee Yarışması
8. Sınıfların Etüd Çalışması
Dünya Pi Sayısı Günü Etkinliği
İlkokul 4. Sınıflar İtfaiye Gezisi
Sadaka Kumbarası Etkinliği
3. Sınıflar Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Gezisi
Fen ve Teknoloji Dersi Etkinlikleri
İyilik Timleri Kulübü
Toplu Namaz Etkinliği
Anasınıfı Öğrenci Veli Semineri
Yangın Tatbikatı
Anasınıfı Öğrencilerimizin Market Gezisi
Mehmet Akif Ersoy\\\'u Anma
Kayseri Tv Etkinliği
Atlas Eğitim Kurumları Okul Öncesi Birimlerin Sergisi
Erciyes Kayak ve Turizm Merkezi Gezisi
Hobi Kulüpleri
Kantincisiz Kantin
Street Project
Ana sınıfı Öğrencilerimiz
Tiyatro Gösterisi
1. Sınıflar Kutlama Programı
Buram Buram Anadolu

SOSYAL MEDYADA BİZİ İZLEYİN

Atlas Koleji'ni sosyal medya'da izleyin, bizimle ilgili gelişmeleri takip edin...

E-BÜLTEN KAYIT

E-Bülten sayfamıza kayıt olun; yeni haber, duyuru ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun...

ATLAS EĞİTİM KURUMLARI DANIŞMA HATTI

Soru, görüş ve önerilerinizi 0.352 327 10 70 numaralı telefondan "Atlas Eğitim Kurumları Danışma Hattı" na iletebilirsiniz...

0.352 327 10 70